Strona: Pobieranie aktualnej informacji z Active Directory PRz / Centrum e-Learningu - Politechnika Rzeszowska

Pobieranie aktualnej informacji z Active Directory PRz

2021-04-07
, red.  Andrzej Kubaszek

zob. Teams/o365 - instrukcje \  Pobieranie aktualnej informacji o stanie kont o365

Program-skrypt (dostępny dla zalogowanych pracowników) "ad1.cmd" lub "ad1.ps1" pozwala na pobranie danych z Active Directory (AD) PRz. Są to najbardziej aktualne dane o pracownikach i studentach dostępne natychmiast po modyfikacji lub w przypadku danych o365 odświeżane co godzinę.

Dla podanej listy e-maili pracowników i/lub studentów można wyznaczyć ich aktualne loginy w Office365 wraz z datą ostatniej aktualizacji. To pozwala np. na uaktualnianie zespołu Teams, gdy pracownicy/studenci dopiero dopisują się do Office365.

Powrót do listy aktualności